Jóga smíchu

„Proboha, smějte se častěji, to je jediný spolehlivý lék na všechny nemoce.“

— Nikolaj Vasiljevič Gogol

Setkání lidí, kteří se rozhodli vytvořit si realitu o něco šťastnější.
Lidí, kteří se smějí pro zlepšení zdraví jak psychického tak fyzického.
 
Lidí, kteří přišli, aby si zacvičili, pobavili se a vnesli do svých životů více energie a nadhledu.

Smějme se pro zdraví!

Alespoň deset minut intenzivního smíchu v bránici dokáže způsobit to, že naše tělo zaplaví vlna hormonů štěstí (serotonin, endorfin, dopamin).
Smích má tedy blahodárné účinky na naše tělo i psychiku. 

Jóga smíchu je propojením jógového dýchání (pranayamy) a smíchocviků, při kterých se vyvolává smích bez humoru, vtipu či komedie. Díky očnímu kontaktu, nakažlivosti smíchu a dětské hravosti se hraný smích brzy promění ve smích přirozený. Je vědecky dokázáno, že tělo neumí rozlišit simulovaný smích od přirozeného. Výsledek je tak jako tak stejný – cítíme se dobře.  

Zkrátka: FAKE IT TILL YOU MAKE IT

Odpovězte si upřímně na otázku: Kdy naposledy jste se smáli tak moc, až vám vyhrkly slzy? Máte čas/chuť se zasmát opravdu od srdce, třeba i bez důvodu?

Smích je přítomen všude kolem nás. My se však často necháváme zavalit povinnostmi a starostmi a zapomeneme, jaké kouzlo v našem životě dokáže udělat.
Pokud vložíme do našich každodenních situací trochu lehkosti a dětské hravosti, pomůže nám to vidět naše problémy z většího nadhledu.

Co nám přinese jóga smíchu do života?

Zlepšení imunity a zdraví

Více nadhledu v životě

Duševní očista

Více energie​

Radostnější přístup k životu​

Jak lekce jógy smíchu vypadá?

  • zjistíme, co to vlastně jóga smíchu je
  • naučíme se základní smíchocviky
  • procvičíme bránici a další svaly našeho těla
  • probudíme v sobě hravost malého dítěte
  • ve správné míře vystoupíme z komfortní zóny
  • rozhodně se hodně zasmějeme
  • a nakonec si dáme meditaci smíchu a relaxaci

Tak si pojďme vytvořit takovou realitu, jakou ji chceme mít..

Workshop jógy smíchu pořádáme v Praze v Centru zdraví Sluníčko. Můžeš si nás ale pozvat také na festival, teambulding, svatbu, oslavu atd. V případě zájmu nás neváhej kontaktovat a určitě se dohodneme.

Lekce jógy smíchu

Vaše zážitky s jógou smíchu

Yógu smíchu jsem s Broženami zažila před cca 2 lety Dejvicích. Musím říct, že zážitek byl tak silný, že si ho do teď pamatuji zcela detailně. Holky vytvořily ve skupině (která byla výrazně nehomogenní) absolutně bezpečnou atmosféru, ve které byly jednotlivé aktivity velice intenzivní a pozitivní. Yógu smíchu bych doporučila všem lidem, kteří mají rádi život!
Alžběta
Měl jsem zrovna dost náročné období. Jóga smíchu mi ale pomohla uvolnit emoce a smutek se změnil v radost. Ze začátku jsem se styděl (jsem totiž docela velkej introvert). Ta stydlivost a trapnost kupodivu fakt po chvíli opadla a díky Julči radostné energii jsem se rychle uvolnil. Až jsem se ocitl ve vtipném tranzu, že jsem se ani nemusel snažit a prostě jsem se smál sám od sebe. Po cestě s kamarádem domů jsem se smíchu ještě pár hodin nezbavil a rozesmála nás fakt každá blbost... Cítil jsem se znovu jak malej kluk.
Pavel
Mala som to šťastie v živote a naskytla sa mi príležitosť zúčastniť sa jógy smiechu. Prvý krát to bolo pod vedením Aničky a druhý krát pod vedením Julči. Obidva razy som šla na jógu smiechu nie úplne “vo svojej koži”, niečo ma požieralo. Po tejto smiešnej hodine jógy, som bola uvoľnená a ľahšia. Dievčatá ju vedia krásne viesť, očistia vás, len to musíte chcieť samozrejme vy. Oni vám dajú priestor a pomôžu vám. A navyše pozor… nie je to žiadna nuda! Budeš prekvapený aké druhy smiechu v sebe nájdeš. Haha… Smiech je liek, tak poď do toho s nimi.
Lucia

Zaujalo tě to? Chceš si vyzkoušet jógu smíchu na vlastní kůži a zasmát se s námi od srdce? Napiš nám o info o další lekci!

Zajímá tě víc o smíchu?

Smích je neoddělitelnou součástí mého života. Vždy jsem byla člověk, který v sobě rád budoval radostné prožitky a ještě raději je pak rozšiřoval dál. Proto jsem se v roce 2018 rozhodla absolvovat instruktorský kurz jógy smíchu u Lucie Bezděkové Lauermanové.

Od té doby mi jóga smíchu v životě vytváří zdroj, ze kterého mohu kdykoli čerpat.Projdi si Julinčin výzkum provedený v rámci studia vysoké školy. Výzkumná práce potvrzuje že jóga smíchu má pozitivní účinky na osobní štěstí.

Chci si přečíst o smíchu