Jak se zrodily Broženy?

Už od dětství je mezi námi silné sesterské pouto. Díky němu, jsme téměř všechny naše kroky dělaly po svém boku. Přestože toho máme spoustu společného, jsme taky hodně rozdílné, což nám při spolupráci umožňuje se vzájemně doplňovat a být pro sebe oporou.

Už jako malé holky jsme milovaly společně tvořit. Založily jsme si dětskou restauraci, vymýšlely choreografie, vlastní hry a skládaly svoje písničky. Jak jsme se v dospívání formovaly my, jako bytosti, formovala se i naše společná vize – pomáhat lidem, kteří cítí touhu se rozvíjet, žít svůj život vědomě a v souladu sami se sebou.

K vytvoření projektu Broženy nás do velké míry inspirovalo prostředí, ve kterém jsme vyrůstaly. Vždy jsme doma o všem otevřeně mluvily a naše emoce byly vítány. Při rodinných sedáncích jsme sdílely naše strasti i radosti a společně zkoumali, jak se posunout, aby nám bylo lépe. Uvědomily jsme si, že právě takové prostředí je důležité pro sebepřijetí a růst.

Účastnit se událostí, kurzů, workshopů nebo dalekých cest, díky kterým můžeme víc porozumět tomu, co se v nás odehrává a jak se sebou pracovat, se stalo vlastně naším největším zájmem. Nedílnou součástí našich životů byl taky odjakživa tanec, hudba, divadlo a pobyt v přírodě. Na vlastní kůži jsme zažívaly, jak léčivé pro nás tyto směry jsou, a rozhodly se proto zkoumat jejich terapeutický potenciál.

Anička vystudovala obor Rekreologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, v rámci kterého se věnovala převážně zážitkové pedagogice. Prošla si tříletým výcvikem Tanečně-pohybové terapie v Akademii Alternativa v Olomouci. Při cestách do Indie a na Kostariku obohatila své vzdělání v rámci práce s tělem o jógový instruktorský kurz a kurz ajurvédské hloubkové masáže. Také absolvovala školu průvodcovství žen u Lucie Harnošové.

Jul vystudovala herectví na Pražské konzervatoři. Poté se vydala na studium Dramaterapie na Univerzitě Palackého v Olomouci. Své vzdělání doplnila o instruktorský kurz Jógy smíchu u Lucie Bezděkové Lauermanové a školu pro průvodkyně žen u Lucie Harnošové.

Být na téhle zemi nás ze srdce baví. A protože věříme, že máme naší realitu ve vlastních rukou, chceme si to tu tvořit hezký. Společně oslavovat život a naplňovat ho vděčností.

Jak bychom se vzájemně popsaly?

Jula je kolibřík

Od narození s sebou nosí velkou dávku energie, kterou s úsměvem posílá na ostatní. Lítá si z místa na místo a má velkou superschopnost rozsvěcet svět kolem. Dělat ho radostnější. Otevřenější. Opravdovější. A taky trochu bláznivější. Vnímá svět v celé své pestrobarevnosti. A ráda si hraje..třeba na slečnu Vilmu, superhrdinku nebo luční vílu. Až jí bude 90, stejně si bude hrát. To díky dítěti, které tam uvnitř Julinky spokojeně žije a volá po tvorbě, hudbě, tanci, akci, svobodě a legraci…

Najdete tam ale taky ambiciózní a odvážnou bojovnici, která touží po extrémech. Obrovsky ráda poznává, co všechno jí život může nabídnout, co se odehrává v našich hlavách a srdcích a jaký to je vlastně žít. Svoje poznání pak vkládá do hudby, kterou tvoří, a sdílí tak svůj vnitřní svět s ostatními. Je to velká umělkyně, která kráčí světem s otevřeným srdcem a inspirací mnoha barev pro všechny, které na své cestě potká.

Já mám to štěstí, že můžu jít velkou část týhle cesty spolu s ní, učit se životem víc lítat, stavět se svým strachům a nebrat všechno tak vážně.

Anička je sluníčko

Anička je sluníčko. Každý to o ní řekne. Vlastně neexistuje člověk, který by ji neměl rád (až na ty, co jí poznali ve chvílích, kdy měla hlad)… Narodila se s velkým darem, vidět krásu v lidech. Jakmile vás pozve do svého obrovského srdce, velmi pravděpodobně v něm zůstanete jako jeho součást. A to v podstatě navždy. Anička je bohyně země a pokud jste v její přítomnosti ucítíte právě to, co nám dává matička země každý den. Lásku, přijetí, pochopení a neuvěřitelnou péči.

Do toho je to ale akční, smějící se holka, která se chce stále učit novým a novým věcem. Rekreoložka tělem i duší, co miluje spojení s přírodou. Miluje život ve zdravém, tančícím těle. Miluje tvořit a zpívat. Nebojí se ukázat ani smích ani pláč. Pokud něco prožívá, ukáže vám to tak, jak je jí to nejpřirozenější – autenticky.

Jsem velmi vděčná za inspiraci, kterou mi tahle holka dává každý den. Učí mě být ženou, nebát se být zranitelná, nebát se být já.

Chceš tvořit s námi?

Láká tě s námi tančit, smát se, sejít s v kruhu nebo mimo něj? Máš jakékoli otázky ohledně akcí, kurzů nebo individuálních setkání? Propoj se s námi!