Ženské kruhy

Prostor, kde můžeš být sebou

Kruh. Tam, kde jsou si všechny rovny. Tam, kde má každá své místo a svůj prostor, kde je slyšena, viděna, vnímána v celé své autentičnosti. Tam, kde je jedna pro druhou. Tam, kde každá vnáší svou jedinečnost a je tak inspirací pro druhé.

Spočiň ve svém srdci

Vytváříme bezpečný prostor pro každou ženu, která se rozhodne na kruh přijít, věnovat čas sama sobě a svým potřebám. V tomto prostoru jsou vítány prožitky, emoce, smích, slzy, radost i jakákoli témata, která budeš chtít do kruhu přinést.

Každé setkání se nese v trochu jiném duchu, podle tématu, kterému je věnováno. Často se věnujeme propojení se svým tělem, sebelásce, cykličnosti, probuzení smyslnosti, sesterství, souladu s přírodou.

Mezi techniky, které na kruzích využíváme, patří:

  • sdílení
  • kreativní tvorba
  • intuitivní tanec
  • vizualizace
  • práce s tělem

  • dechové techniky
  • meditace
  • rituály
  • hudba 
  • zpěv

Je velmi krásné pozorovat, jak se žena mění, když si začne být sama sebe vědoma a užívá si to, co pro ni znamená býti ženou.

Ženské kruhy ti mohou pomoci

Rozvinout ženskou energii a sílu

Načerpat inspiraci ​

Přijmout své ženství​

Prohloubit vztah ke svému tělu​

Uvědomit si své potřeby​

Získat podporu ostatních žen v kruhu​

Probudit smyslnost​

Pro bezpečnost kruhu dodržujeme tato pravidla:

Co se stane
v kruhu, tam také zůstává.
Všechny aktivity jsou dobrovolné.
Při sdílení mluvíme pouze o sobě.
Ostatním ženám nasloucháme
s otevřeným srdcem.
Nesoudíme, nedáváme
nevyžádané rady.

Ženské kruhy pořádáme
osobně i online

Online kruh

Na kruh se můžeš připojit odkudkoli, kde máš internet. Kouzlo je v tom, že můžeš zůstat ve své komfortní zóně a v pohodlí domova. Na tobě je připravit kolem sebe prostor, kde nebudeš ničím rušena. Zbytek už můžeš nechat na nás.

Kruh se většinou odehrává v podvečerních hodinách a trvá zhruba 1,5 hodiny. Pracujeme v aplikaci Zoom. Více informací o setkání vždy předem zasíláme e-mailem. 

Kruh naživo

Společně se setkáme v prostoru, který pro tebe dopředu připravíme. Prožitek je osobní, jsme přítomny jedna vedle druhé, tělem i duší. Všechny se tak podílíme na vytvoření jedinečné kolektivní atmosféry a vzájemně jsme si inspirací.

Kruh se většinou odehrává v Praze (v Dejvicích) v podvečerních hodinách a trvá zhruba 3 hodiny.

Vaše zážitky a dojmy z kruhu

Náboj energie, ale i zklidnění, nějaké vnitřní stability a štěstí. Tohle všechno mě vždy naplnilo po ženských kruzích vedených Broženami. A to i když jsem je (bohužel) zažila a prožila zatím jen online. Holky jsou nesmírně empatické, pozitivní a navíc mají krásný milý hlas, který mi pomohl se více ponořit do vizualizací, které jsou často součástí
Karolína
Ženský kruh jsem si nesmírně užila. Holky pracovaly s velkou empatií a láskou. Moc bych si přála, aby se znovu ženský kruh uskutečnil. Odnesla jsem si s sebou dokonalý olejíček a spoustu zdravých dobrůtek a věciček z obchůdku, který patří jejich mamince. Miluji to. Broženy jsou inspirativní duše, které pomáhají ženám se milovat.
Kateřina
Dlouhou dobu jsem v sobě řešila mužško-ženský princip, to, kým jsem, jak se chovám a jak působím na okolí, hlavně na muže. Jaké muže si do života přitahuji, jaký vztah mám ke své vnitřní ženě. Na prvním setkání jsem přišla bez očekávání, možná trošku nervózní. Nervozita ale opadla, hlavně kvůli tomu, jaké prostředí Broženy dokázaly vytvořit. Je to jako kdyby se člověk v tom zrychleném světě zastavil, jako kdyby udělal krok zpět, zpátky k sobě. Poprvé jsem měla pocit, že mohu sdílet něco, co mě trápí bez toho špatného pocitu, že bych někoho zatěžovala. S holkami jsem si uvědomila, že vedená meditace a vizualizační techniky pro mě nejsou zas tak náročné, jak jsem si myslela. Navíc bylo opravdu nádherné sedět v kruhu s dalšími ženami, které dokázaly sdílet cokoli, co měly na srdci, které dokázaly plakat a otevřít se. Když jsem z kruhu odcházela, snad poprvé v životě jsem měla pocit, že jsem silná žena a že jsem ráda, že ženou mohu být.
Tereza

V případě, že stále váháš nebo máš jakoukoli doplňující otázku,
neboj se nám ozvat. Rády ti vše dovysvětlíme.

Ženské kruhy

Odkud čerpáme?

V roce 2021 jsme si společně prošly půlročním kurzem pro průvodkyně žen od Lucie Harnošové. Poslechni si o jeho průběhu

Velkou inspirací nám byl také pobyt v Kostarické komunitě Pachamama.